▲ Вгору

Ви є тут

Особливості страхування квартир

На сьогодні, купуючи квартиру, багато хто замислюється відразу про те, щоб застрахувати її. Причому страхують не тільки стіни, але і рухоме майно - щоб убезпечити себе на випадок крадіжок або, наприклад, нових сусідів, які раптом затоплять "свіжий" ремонт. Те, скільки доведеться викласти за страховку і за яким сценарієм її оформлятимуть, залежить насамперед від того, нова квартира чи придбана на вторинному ринку, куплена відразу або в кредит.

Кредит зобов'язує.

При покупці квартири в кредит банк найчастіше виставляє цю ж квартиру заставою боргу, а значить, вимагає, щоб квартира була застрахована. Зазвичай у великих банків вже є свої партнери, які починають оформляти страховку з того моменту, коли банк вирішує дати клієнтові іпотечний кредит. У такому випадку страховки на приміщення і конструктивні елементи буде цілком достатньо. Від власника не вимагається додаткового клопоту, а поліс часто оформляється майже "автоматом". Але це тільки в тому випадку, якщо квартира нова і побудована не за індивідуальним проектом. Наприклад, наявність дерев'яних перекриттів і інших дерев'яних елементів конструкції будівлі розцінюється як додатковий ризик, а тому може вплинути на розмір тарифів по страховці. Обов'язкова страховка зазвичай внесена до кошторису кредиту і складає від 1,5% від вартості.

Будинок новий - це плюс.

Проста покупка нової квартири (не в кредит) не зобов'язує продавця або покупця страхувати її. Але при цьому всі клопоти з пошуку страхової компанії вам доведеться взяти на себе.

Найпростіші програми передбачають страхування квартир без огляду (так зване "експрес-страхування") і коштують від 100 грн.. Страхові суми вказуються вже в договорі, і вони невеликі.

Можливо й укладення договору за розширеною програмою, де встановлюється страхова сума, після оцінки майна і параметрів квартири. Якщо квартира в новому будинку - це великий плюс, тоді єдине, що потрібно, - це план реконструкції квартири: фахівці переконаються, що всі “несучі” стіни залишилися на місці. "Свіжий" ремонт теж застрахувати простіше. Деякі страхувальники навіть радять своїм клієнтам, які купили квартиру в новобудові, не робити відразу ж капітальний ремонт, тому що нові будинки мають властивість просідати в перші 3-4 роки експлуатації.

Страхуванням забезпечується захист нерухомого (конструктивні елементи приміщень та оздоблення) та рухомого майна (меблі, електронна техніка, побутова техніка, особисті речі) від пожежі, вибуху газу, пошкодження водою з водопровідних, каналізаційних або опалювальних систем, стихійних явищ. А також від крадіжки, розбою та хуліганства. Така страховка обійдеться, наприклад, в 80-250 грн. на рік, за умови, що розмір виплат при страховому випадку буде 14 тис. грн. на квартиру і близько 5 тис. грн. на рухоме майно.

Страховка квартир, придбаних на вторинному ринку — дорожче.

Хочеться попередити одразу: щоб уникнути додаткових витрат при оформленні страхування, радимо користуватися сервісами купівлі/продажу чи оренди без посередників у Луцьку .

Якщо квартира не найновіша, куплена на вторинному ринку або дісталася у спадок від бабусі - при оформленні страховки враховується, в першу чергу, стан будинку і комунікацій, а не вік квартири. Перш за все, страхова компанія проведе розслідування, щоб з'ясувати, наскільки будинок занепав, чи є в нього тріщини, коли проводився плановий ремонт, які реконструктивні роботи були зроблені, і т.д..

В основному, сам процес оформлення страховки квартири в старому будинку такий же, як і в новому. Страхувальник повинен пред'явити ті ж документи (паспорт, код, правовстановлюючий документ на квартиру). Відрізняється лише вартість поліса, і, як правило, вона вища. Але буває, що страховка старої квартири не завжди обходиться дорожче. Наприклад, якщо ви страхуєте євроремонт в новій квартирі, то договір буде дорожчим. Адже відповідальність, яку несе страхувальник по оснащенню квартири, - більша. Крім того, у кожної страхової компанії встановлений свій ліміт можливої страхової суми, нижче якої страхувальник просто не оглядає квартиру. Після складання опису майна співробітник компанії зазвичай приїжджає оцінити стан комунікацій в квартирі. У тому випадку, коли стан електропроводки і водопровідних труб не відповідає нормам техніки безпеки - застрахувати квартиру вам не вдасться до тих пір, поки ви не виправите недоліки.