▲ Вгору

Ви є тут

Що впливає на вартість оренди квартири?

Здаючи в оренду квартиру, доводиться задумуватися над тим, яку оптимальну ціну встановити. Звичайно, кожен бажає заробити побільше, але чи будуть орендарі мати змогу, в свою чергу, платити? Для того, щоб адекватно оцінити нерухомість, варто врахувати чинники, які безпосередньо впливають на вартість оренди.

Розглянемо основні з них:

  • Ремонт. Переважна кількість орендарів надають перевагу хорошому якісному ремонту, адже проживати в квартирі, де голі стіни, пліснява у ванній чи старі дерев’яні вікна, не те, щоб некомфортно, а й навіть шкідливо для здоров’я. Наявність інтернету і побутової техніки також вітається, що дозволяє збільшити вартість оренди.

  • Планування, домофон. Кількість кімнат і їх площа звичайно будуть впливати на ціну, адже від цього залежить сума комунальних послуг. Важлива також кількість спальних місць і питання безпеки та порядку в під’їзді (домофон), наявність балкону, лоджії.

  • Розташування. Досить популярними є квартири, що знаходяться у престижних районах міста, поблизу зупинок громадського транспорту, ціна у них найвища, а якщо, наприклад, квартира знаходиться поблизу промислового підприємства - це є, саме розуміється, негативним чинником.

  • Інфрастуктура. Близько розташовані магазини, лікарні чи дитячі садки дають можливість підняти ціну на житло. Адже жити поруч біля школи вигідніше, ніж кожного ранку возити дитину в іншу точку міста.

  • Поверх, ліфт. Здається, є мало таких людей, які полюблять, вертаючись із магазину з повними сумками, підніматися пішки, наприклад, на 7-ий поверх. Це також є важливим фактором, що впливає на ціну житла. Меншим попитом користуються і квартири, які знаходяться на 1-ому і останньому поверхах, адже на 1-ому зазвичай холодніше, а на останньому може протікати дах взимку або під час грози (хоча у новіших будинках добудовують технічний поверх).

  • Вигляд з вікна. Погодьтеся, що приємніше бачити парк відпочинку, дитячий майданчик чи просто пам’ятку архітектури, аніж територію з відходами.

  • Сусіди. Логічно, якщо люди, які живуть поруч дозволять собі нічні вечірки, то про який спокійний сон можна говорити? Або, наприклад, поруч проживають можновладні чи відомі люди - такий чинник може збільшити вартість оренди квартири.

  • Парковка, гараж. Для тих, хто має автомобіль, це грає вагому роль.

  • Ринок нерухомості. Вартість оренди квартири також залежить від пори року, адже наприклад у вересні студенти часто шукають помешкання, а в травні навпаки, - відповідно влітку спостерігаємо спад ціни на оренду житла.

Враховуючи вище перераховані фактори, встановити оптимальну ціну стає набагато простіше. Ремонт, звичайно, потребує фінансових витрат, але дає змогу швидше здати житло і на довготривалий період.