▲ Вгору

Ви є тут

Що потрібно знати, якщо хочеш зняти квартиру? Права і обов’язки орендаря

Ви вирішили винайняти квартиру? У такому випадку, вам просто необхідно знати свої права та обов'язки у разі оренди житла без посередників у Луцьку . Давайте розглянемо їх в даному матеріалі, а спочатку зазначимо, що права та обов'язки обох сторін прописуються в договорі оренди помешкання, який укладається та узгоджується в момент внесення першої оплати.

Що стосується прав орендаря, то, в першу чергу, ви маєте право користуватися квартирою і майном, яке перебуває в ній, протягом усього терміну оренди. Щоб згодом не виникло ніяких питань, необхідно при укладенні договору оренди житла прописати все існуюче майно, яке належить власникам квартири, а також вказати, в якому стані воно знаходиться. Це стосується як меблів, так і техніки, наявної в квартирі.

Також орендар має право вселяти в орендоване житло свого чоловіка або дружину, родичів і неповнолітніх дітей, проте все це необхідно погоджувати з господарем. Якщо ви зняли квартиру і обговорили з власником, що з вами буде жити дружина/чоловік, ви не маєте право таємно від господаря заселити ще кілька друзів. В іншому випадку він має повне право розірвати укладений з вами договір. Пам'ятайте, що тільки якщо ви купили квартиру, тобто стали її повноправним власником, то тільки тоді ви можете використовувати її так, як вам заманеться. У разі ж з орендованим помешканням все вирішує, звісно, його господар.

Тепер перейдемо до обов’язків орендаря. Нерухомість, яку вам здають за договором оренди, ви повинні використовувати виключно за призначенням. Що це означає? Ви не маєте права передавати орендовану квартиру в суборенду, а можете в ній тільки жити. Часто буває, що людина знімає житло з трьох кімнат, а одну з них здає третій особі. Про цю схему, звісно, не знає власник житла. І він має повне право розірвати договір з таким орендарем. Ще й подати на нього позов до суду.

Також ви повинні дотримуватися правил користування житловими приміщеннями, які поширюються на всі квартири, а не тільки на орендовані. Нарешті, ви зобов'язані звільнити орендовану квартиру строго по закінченню терміну найму, який прописується в договорі і встановлюється під час його укладання. Зазвичай договір укладається на рік, однак на практиці його продовжують ще на рік, а потім, можливо, і на більший термін. Нерідко буває, що при продовженні дії договору власник квартири піднімає орендну плату. Якщо це підвищення обґрунтоване, то вам залишиться погодитися, в іншому випадку краще знайти нове житло.

оренда без посередників Луцьк