▲ Вгору

Ви є тут

Як дорого продати квартиру на першому поверсі?

Так склалося, що в Луцьку квартири на першому поверсі вважаються непрестижними. У зв'язку з цим, як правило, ці квартири продати дуже важко, якщо продавець не робить хорошу знижку. Однак, якщо підійти до питання продажу квартири більш уважно, залишивши на стороні всі її вади і людські стереотипи, то можна буде продати наявну нерухомість дуже вигідно. Можна, звісно, виступити орендатором й знайти клієнтів, які хочуть орендувати квартиру без посередників у Луцьку й мати з цього стабільний прибуток. Але подібне бажання виникає не завжди.

Здавалося б, квартири на першому поверсі повинні привернути увагу людей, які не проти під вікнами посадити дерево і квіти, але, на жаль, таких людей в нашій країні вкрай мало. Цьому сприяє цілий ряд незручностей. Людей відлякує високий рівень шуму, проблеми, пов'язані з близькістю підвалів. Мало кого можуть порадувати цікаві погляди людей, що проходять повз. А ще задля безпеки потрібно ставити ґрати на вікна.

Як правило, квартири на першому поверсі через вищезазначені фактори продаються значно дешевше, в порівнянні з житлом на інших поверхах. Різниця може досягати до 20%. За словами експертів, тільки додаткові поліпшення зможуть якось змінити ситуацію - високоякісний ремонт, квітник під вікнами, останньою тенденцією стає облаштування окремого входу з виділеною прибудинковою територією для власників квартир перших поверхів. Але все це - практика нового малоповерхового заміського будівництва.

Продаж без втрат

Якщо говорити про продаж міської квартири на першому поверсі без втрат у ціні - реалізація квартири під бізнес, якщо характеристики квартири привертають увагу комерсантів. Отже, таким чином, можна говорити, що у квартир на першому поверсі є свої переваги - це можливість оформити приміщення як нежитловий фонд.

Нагадаємо, що ще 5-10 років тому практика переведення квартир на першому поверсі в нежитловий фонд на вторинному ринку нерухомості була повсякденною справою, що породило дуже багато прибудов до житлових будинків, перепланувань, появу деколи сумнівних торгових точок і місць громадського харчування. Звичайно, це не могло не викликати активного невдоволення мешканців. Сьогодні вільну нішу такого бізнесу займають часто вбудовані приміщення перших поверхів новобудов, комерційна функція яких була передбачена ще на етапі проектування самого будинку. Зміна статусу об'єкта ж сьогодні актуальна тільки для районів, де присутній дефіцит об'єктів комерційної інфраструктури або квартир з украй вдалим для комерсантів розташуванням.

Переводячи квартиру в статус нежитлового фонду, власник отримує дорожчий об'єкт, який можна продати, здати в оренду або використовувати для відкриття власного бізнесу. Найбільш прибутковий варіант - організація магазину на місці колишньої квартири. Однак для цього підходить не кожне приміщення. Для створення торгового об'єкта важливо, щоб будинок, в якому розташована квартира, знаходився на місці, де потік відвідувачів буде дуже високим.

Квартиру ж в спальному районі, де зосереджено безліч різних об'єктів інфраструктури крокової доступності, краще не переоформляти в нежитловий фонд, а продавати як житло, радять експерти.

Висота поверху також безпосередньо впливає на вартість. Крім цього в більш вигідному становищі знаходиться власник двосторонньої квартири. Дуже рідко продають квартири виключно для офісу. Великим попитом на перших поверхах користується торгівля: кафе, невеликі продуктові магазини і т.д.

Звичайно, можна продавати квартиру за вищою ціною, припускаючи, що її будуть використовувати як магазин або іншої комерційної об'єкт. Однак покупцеві буде цікава не кожна квартира, а тільки та, яку відрізняє вигідне розташування. Попереду клопоти з оформлення приміщення в нежитловий фонд, які ляжуть на нового власника. Однак інвестор згідний заплатити більше, якщо предмет покупки за своєю локацією вартий того. У цьому випадку вартість квартири може зрости не більше 10-20%.

Трудомісткий процес

Перш ніж продати квартиру без втрат у ціні, її потрібно перевести в нежитловий фонд, а це непростий і трудомісткий процес. Спочатку необхідно отримати згоду у мешканців, а також погодити проект перепланування та проект організації окремого входу в різних органах. Сама процедура може займати 8 місяців і більше в залежності від того, скільки часу зайняв той чи інший етап. Мешканці можуть не давати згоду на таку операцію, особливо, якщо вони вже стикалися з подібною ситуацією з негативної сторони.

Варто також зазначити, що житлове приміщення, яке власник хоче переоформити в нежитловий фонд, має відповідати певним технічним вимогам. Наприклад, в ньому повинен бути обладнаний окремий вхід (або у власника повинна бути можливість це організувати). Крім цього, оформлення не допускається, якщо квартира використовується в якості постійного місця проживання чи право власності на неї знаходиться під обтяженням (наприклад, в заставі у банку).

Для переведення житлового приміщення в нежитлове власник повинен звернутися до органу місцевого самоврядування та надати наступні документи: заяву про переведення приміщення, підтверджуючі документи, технічний паспорт квартири, поверховий план будинку, а також підготовлений і оформлений у встановленому порядку проект перебудови й (або) перепланування (у випадку, наприклад, якщо існує необхідність обладнати окремий вхід).

Звісно, власник може пройти цю процедуру самостійно - тут вже можна говорити про більш істотне збільшення вартості, яке може доходити до 100%. У кожному разі квартири, які продаються для переоформлення в нежитловий фонд, будуть коштувати дорожче своїх “житлових” аналогів. Конкретну суму виграшу в ціні назвати складно, так як вона безпосередньо залежить від місця розташування і характеристик квартири.